Veletrh CES 2021 v Las Vegas už je v plném proudu, i když samozřejmě vše probíhá čistě virtuálně online. Každopádně je ale k vidění spousta zajímavého, i když ty hlavní „bomby“ nás asi ještě čekají. Dnes jsme se ale dočkali malé video upoutávky na asi nejočekávanější chystaný telefon korejského LG. Tím je samozřejmě LG Rollable jakožto telefon s výsuvným rolovacím displejem. Šlo jen o velmi krátký klípek neříkající zhola nic nového nebo zásadního, ale stačilo to znovu k nabuzení zasloužené pozornosti.

Ironií navíc zůstává, že teaser na LG Rollable jen uvedl samotnou tiskovou konferenci firmy, kterou sledoval neznámý jedinec právě na displeji telefonu. Na akci samotné pak o LG Rollable nepadlo ani slovo, ale to není až tak překvapující, protože firma na CES obvykle novinkové telefony nepředstavuje. Analytici tak začali spekulovat, že bychom se mohli dočkat na některém z pozdějších letošních veletrhů, pravděpodobně třeba MWC. Firma navíc už reálně jeden rolovací výsuvný systém má u své prodávané OLED TV, takže jde „jen“ o zmenšenou variaci na tuto technologii.

Rolovací telefony ale tímto teaserem na veletrhu CES zdaleka neměly premiéru, protože už minulý rok se s ním chlubili TCL. Jejich model byl ale nefunkční prototyp v podstatě s nalepenou obrazovkou čistě jen na demonstraci. A v průběhu roku ukázali funkční kousek už i inženýři OPPO, takže touto cestou se rozhodně některé firmy plánují vydat. Jak se podobný koncept zamlouvá našim čtenářům ? Jde jen o kuriozitu nebo o reálně velmi dobré využití designu a možností moderních technologií ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.