Společnost Motorola se z převážné většiny orientuje na telefony, které jsou vybaveny parametry střední třídy. I když se jí nedá upřít, že loni tento trend prolomila a uvedla vlajkový telefon Motorola Edge Plus s procesorem Snapdragon 865 a podporou 5G sítí. Je docela možné, že i letos se k produkci vlajkového telefonu rozhoupou. Mohl by jím údajně být model Motorola Edge S. Loni to nenápadně naznačoval Sergio Buniac, vice prezident Motoroly.

Když se začalo mluvit o tom, že by společnost Motorola mohla vydat vlajkový telefon mluvilo se i o tom, že bude osazen procesorem řady Snapdragon 800. Nyní na čínském Weibo sdílí svůj příspěvek pan Chen Ji, který je šéfem čínské mobilní sekce Lenovo a potvrdil v něm brzký příchod vlajkového telefonu Motorola. Sice je tajemný jako hrad v Karpetech a opět uvádí, že telefon dostane procesor řady Snapdragon 800, ale možná nechtěně potvrdil název telefonu. Svůj post totiž sdílí z telefonu s názvem Motorola Edge S.

Takže když si to všechno shrneme, nevíme o moc víc než na sklonku loňského roku. Motorola letos vydá vlajkový telefon. Ten bude osazen procesorem z řady Snapdragon 800. Mohlo by tedy jít o vlajkový SD888 a nebo o Snapdragon 865. Telefon bude představen už brzy a bude se zřejmě jmenovat Motorola Edge S. Tipaři jdou ve svých odhadech trochu dál a domnívají se, že by mohlo jít o model s označením Motorola Nio. O něm se mluvilo taky už loni s tím, že bude osazen procesorem Snapdragon 865. Takže stejně jako jindy, tak i v tomto případě budeme tyto informace brát s rezervou a počkáme na jejich potvrzení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.