V dnešní době je nesmírně populární vše řešit čistě online a maximálně využívat služby „v cloudu“. Je to samozřejmě velmi pohodlné, ale nese to s sebou i poměrně velké riziko, že o svá data tahem pera prostě přijdete. Stačí aby poskytovatel cloudového prostoru zkrachoval nebo jste se aktuálně třeba politicky znelíbili technologickému oligopolu. Fyzické nosiče dat tak stále mají svoji funkci a oblíbené „flešky“ rozhodně ani výhledově nezmizí. A dnes pro vás máme jednu takovou univerzální s modelem yvonne Y40D z nabídky e-shopu Tomtop.

Tento USB disk totiž netrpí slabinou všemožných USB příbuzných, kterou je nekompatibilita paměťového konektoru. V dnešní době totiž stále ještě neexistuje plně unifikovaný konektor technologických zařízení a tak se setkáte jak s klasickým USB-A, tak i micro USB nebo USB Type-C. Tedy pokud nepočítáme ještě zcela nesmyslný a mimózní jablečný Lightning. USB flash disk yvonne Y40D tak má pro jistotu zmíněné USB porty všechny tři a uživatel si tak může vybrat. Rychlosti pak jsou podle standardu USB 3.0, tedy poměrně svižné. Tělo s otočným konektorem je navíc vyztuženo kovem a je odolné proti poškrábání.

V nabídce bleskových prodejů na Tomtop jsou sice i menší kapacity, ale jedinou, která má v dnešní době smysl je stejně 128 GB varianta. Ta přijde jen na velmi hezkých 19.99 dolarů a na výběr máte z černé nebo bílé barevné varianty. Takže pokud vám momentálně chybí ke štěstí univerzální rychlá „fleška“ za skvělé peníze, tak se na tuto nabídku určitě mrkněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.