Čínští fanoušci Xiaomi si už užívají nového Mi 11 jako prvního telefonu se Snapdragonem 888 a brzy se snad dostane i na ty globální. Cena je (v Číně) poměrně lidová, ale i tak většina nás realistů spíše čeká, jak se pochlapí dceřiné Redmi. Nadcházející řada Redmi K40 totiž bude určitě levnější a podle posledních zpráv by navíc nemusela ani trpět zbytečným množstvím kompromisů. Známý „leakster“ Digital Chat Station totiž publikoval velmi nadějné hlavní specifikace telefonu. Samotný šéf Redmi Lu Weibing to pak ještě na Weibo okořenil i slibem velmi příznivé ceny telefonu.

A je opravdu na co se těšit, protože by řada Redmi K40 měla pro začátek opravdu dostat zbrusu nový super výkonný procesor Snapdragon 888. Bude tak bezkonkurenčně nejlevnějším modelem s tímto kusem křemíku, ale k ceně se vrátíme později. Hlavním odhalením je totiž údajné použití rovného nezakřiveného OLED displeje se 120 Hz obnovovací frekvencí. AMOLED displej mělo už Redmi K30 Pro, ale pouze se 60 Hz, takže by mělo dojít k masivnímu pokroku, navíc už u základního modelu. Podle slov Lu Weibinga půjde asi o nejdražší nezakřivený displej na trhu. Slibné.

Kromě toho slíbil ještě i baterie s kapacitou určitě nad 4000 mAh, ale to není žádné překvapení. Mnohem pozitivnější je ale konkrétní zmínka o nastavené ceně. Redmi K40 by totiž mělo začínat na 2999 juanech, což je v přepočtu jen asi 463 dolarů. Za telefon se Snapdragonem 888 absolutní láce. Samozřejmě jde o čínskou cenu, takže si raději nechte pro tu globální o něco vyšší pesimistickou rezervu.

Každopádně by se řada Redmi K40 měla představit v průběhu letošního února a vše opět vypadá na naprostý prodejní hit. Dočkat bychom se pro začátek měli minimálně dvojice variant (základní a Pro), ale to časem nevylučuje další  verze. Alespoň tomu napovídá loňský rok a masivní smršť různých variant Redmi K30.