Společnost OnePlus už poměrně dlouho hlásila, že se hodlá vrhnout i do segmentu nositelností. Hovořilo se jak o chytrých hodinkách, tak i o náramku OnePlus Band. Informace o něm zesílily v posledních dnech s tím, že by měl být představen 11. ledna/januára v Indii. A tak se také stalo, náramek je na světě. Má velmi zajímavou cenu, slušný displej a baterii s dlouhou výdrží.

Hlavní parametry, funkce a cena

Náramek OnePlus Band má 1,1 palcový dotykový AMOLED displej s rozlišením 294×126 pixelů. Ciferníky a tapety si můžou uživatelé přizpůsobit dle své libosti. K dispozici jich je celá řada. Baterie náramku má kapacitu 110 mAh a měla by nabídnout až 14 denní výdrž. Nabíjení akumulátoru probíhá přes port USB-A. Určitě zajímavé je i to, že OnePlus Band dostal certifikaci IP68 a je také odolný vodě do 5ATM.

Náramek lze spárovat se zařízeními, která běží na systému Android 6.0 a vyšším. Po spárování lze využít aplikaci OnePlus Health a v telefonu sledovat svá zdravotní data. Náramek dále podporuje i Bluetooth 5.0 LE. Mezi zdravotními funkcemi najdeme snímač tepové frekvence a senzor SpO2 pro monitoring okysličení krve.

Dále je tu i monitoring spánku a nebo 13 sportovních režimů jako je běh, chůze, jízda na kole, veslovací trenažér, kriket, badminton, plavání a jóga. Nechybí ani různé notifikace, stopky, budík nebo předpověď počasí. Náramek i s modulem váží 22,6 gramu a měří 40,4×17,6×11,95 mm. Cena náramku na indickém trhu je 2499 indických rupií, což jsou v přepočtu zhruba 34 dolary. Prodeje začínají 13. ledna/januára například na indickém Amazonu, ale i dalších e-shopech. Kdy se náramek dostane i na další trhy zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.