Zhruba před měsícem se fanoušci značky OnePlus dočkali vskutku velmi nadějných zpráv. Několik zdrojů totiž přineslo informace o tom, že by snad čínská značka OnePlus měla podepsat spolupráci s legendárním výrobcem optiky a fotoaparátů, firmou Leica. A jejich předchozí plodná kooperace s gigantem Huawei právě ve foto oblasti byla jasným příslibem do budoucna. Světlým zítřkům nasvědčovala i slova šéfa firmy, Peta Lau, který jasně deklaroval plány na masivní investice právě do zlepšení fotoaparátů u jejich telefonů.

Fanouškovské nadšení ale aktuálně zchladil další z významných „leaksterů“ na mediální scéně. Tím je Max Jambor a doslova prohlásil, že nechápe kde se fáma o spolupráci OnePlus s Leica vzala, ale že se rozhodně nezakládá na pravdě. Na druhou stranu původní zdroje si trvají na svém a my jako veřejnost tak můžeme dál vesele tápat v tmách. Pravdou je, že se nikdo z oficiálních zástupců k celé věci nevyjádřil a protože tajit případnou obří spoluprací by byl nesmysl, tak je logickou úvahou pravděpodobnější opravdu neexistence této dohody.

Ale ještě není vše ztraceno, protože možné jsou klidně i některá další vysvětlení. Leica například ještě nemusí být aktuálně vyvázána ze smlouvy s Huawei a OnePlus tak teoreticky nemohou nic oficiálně potvrdit. Možná jde jen o zbytečně optimistické naděje, ale dokud se nedočkáme kategorického vyvrácení této informace, tak budeme doufat. I kdyby se ale vše ukázalo jako plané, tak stále zůstává fakt velkých investic do zlepšení fotoaparátů značky, takže by řada OnePlus 9 (případně OP9T) měla znamenat pořádný krok vpřed.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.