Po nedávném představení vlajkového telefonu Xiaomi Mi 11 na čínském trhu bychom se měli v dohlednu dočkat i jeho globální prezentace. A, samozřejmě, v přípravách je i model Xiaomi Mi 11 Pro. I tento telefon by měl být představen už poměrně brzo. Spekuluje se, že by se tak mohlo stát v příštím měsíci. Je tu tedy docela dost prostoru pro různé zvěsti o jeho parametrech a případně designu.

Spekuluje se například o tom, že Xiaomi Mi 11 Pro bude mít zcela nový design modulu hlavního fotoaparátu. Ovšem pravda je ta, že tato zvěst je tak trochu postavená na vodě. Ale když už se o hlavním fotoaparátu zmiňujeme, na chvíli u něj ještě zůstaneme. Na svém twitterovém účtu totiž renomovaný designér Ben Geskin zveřejnil velmi kvalitní snímek telefonu Mi 11 Pro. Ten byl vytvořen na základě doposud uniklých informací. Vzhledem k tomu, že tento tipař už několikrát přesně trefil vzhled telefonů jako je iPhone X, Xiaomi Mi 10 a nebo i iPhone 12, mohli bychom tomu, co nyní představil, věřit.

Navíc ve svém tweetu také tvrdí, že výrobce v případě Mi 11 Pro vymění původně zvažovaný 108 MPix primární senzor kamery za 50 MPix snímač. Připomeňme, že standardní verze Mi 11 má 108 MPix Samsung ISOCELL HMX (S5KHMX) snímač v optickém formátu 1/1,33 palce s 0,8 mikronovými pixely. Ten už se objevil u několika modelů. Mezi nimi byl Mi CC9 Pro, Mi 10, Mi 10T Pro a nebo i Motorola Edge Plus. Ovšem někteří z tipařů odhadují, že ve fotoaparátu Mi 11 Pro bychom mohli najít snímač Sony IMX782. Tento senzor ale není dosud představen a počítá se s ním pro telefon Huawei P50.