Minulou neděli jsme našemu dílu ze seriálu Vychytávky z Číny dali podtitul „budiž světlo“. Dnešní díl se zas ponese v duchu sloganu „kdo si hraje, nezlobí“. Dneska se totiž zaměříme na naše nejmenší a podíváme se, co pro ně můžeme najít na čínských e-shopech. Samozřejmě půjde o hračky.

I když by se mohlo zdát, že pandemie koronaviru nepřeje plození dětí, opak je pravdou. Proto první dva tipy budou zaměřeny na ty nejmenší děti. Ale Vychytávky z Číny ve svém třetím tipu nezapomenou ani na děti už odrostlejší, případně na jejich rodiče, kteří se určitě rádi zapojí do rozšiřování znalostí svého potomka školou povinného.

Roztomilý mluvící křeček

Tato plyšová hračka by mohla udělat radost vašemu miminku. Výrobce uvádí, že je tento mluvící křeček určen pro jakkoli staré dítě, ale úplně čerstvá miminka na něj asi příliš reagovat nebudou. Každopádně jde o hračku, který by měla rozvíjet kognitivní a komunikační schopnosti dítěte. Křeček je totiž vybaven mechanismem, který nahrává a zpětně opakuje vaše slova, smích a nebo zpěv. Zároveň je tato hračka vyrobena z měkkého fleecu, který je omyvatelný. Takže jej lze snadno vyčisti, když je dítě ožužlá. A to jak víme, malé děti rády dělají. Hračka navíc není ani drahá a proto si mluvícího křečka můžete pořídit jen za 8,54 dolaru.

Plyšová myš na dálkové ovládání

Každé miminko jednou vyroste a začnou jej zajímat jiné hračky. Takže od mluvícího křečka se dostáváme k plyšové myši na dálkové ovládání. Výrobce uvádí, že hračka je vhodná pro děti od 7 do 10 let. Ale s pomocí tatínka nebo maminky by si s ní jistě mohlo hrát i mladší dítě. A až si s touto myškou přestane  vaše dítě hrát a máte doma kočku, možná by to mohla být zajímavá hračka i pro ni. Tato plyšová myš je dodávána i s dálkovým ovládáním a stojí pouhých 5,76 dolaru.

Digitální mikroskop pro malé vědce

Děti rostou a od plyšových hraček přecházejí k hračkám, které jim pomohou poznávat svět. A co si budeme povídat, mnozí z nás by byli rádi, kdyby nám z potomků vyrostli další Einsteinové nebo následnice Marie Curie-Skłodowské. Zájem o vědu by v dětech mohl probudit například bezdrátový elektronický mikroskop s až 1000 násobným zvětšením. Lze jej připojit na Wi-Fi s dosahem do 10 metrů a jeho baterie vydrží až 3 hodiny vědeckého bádání. Výrobce uvádí, že tato hračka je vhodná pro děti starší tří let. Cena mikroskopu také není vysoká a dá se koupit už za 49,33 dolaru.