Ohebné telefony jsou momentálně stále znakem technologického pokroku výrobce a čínští Xiaomi se zatím do této elitní skupiny nezařadili. Měli jsme už sice možnost vidět několik prototypů a tunu patentů, ale reálně z jejich dílny ještě nic nepřišlo. Tedy až doteď, protože na sociálních sítích začal kolovat snímek, na kterém je první ohebný model Xiaomi, označený jako Mi 11 Flip nebo Mi 11 Fold. Jeho design si můžete prohlédnout na fotografii v článku a jistě uznáte, že je to fešák.

Samozřejmě se jedná jen o žert, protože na snímku je poškozené klasické Xiaomi Mi 11, které se nějaký „umělec“ pokusil podrobit násilnému testu ohebnosti. A překvapivě telefon nevydržel  a zlomil se. Na druhou stranu je obdivuhodné, že se podařilo zalomit kousek skoro v pravém úhlu aniž by se telefon rozpadl. Každopádně můžeme jen doufat, že Xiaomi si vezmou tento žert k srdci jako motivaci a třeba nám během letošního roku představí opravdový vlastní ohebný model.

Standardní Xiaomi Mi 11 ale nebere rukojmí v prosincovém čínském žebříčku výkonu v benchmarku Antutu. Jako první model s výkonným Snapdragonem 888 na to má samozřejmě plné právo, i když škarohlíd by mohl poukázat na možná ne až tak dominantní náskok před minulou generací. Nějakých bratru 40.000 bodů rozdílu opravdu není nijak závratných. A ani Kirin 9000 podle všeho moc neztrácí. Jde ale přece jen o první ještě plně neodladěné kusy a vyšší skóre je tak jen otázkou času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.