Recenzenti DxOMarku se nezastavili ani během svátků a je to jedině dobře, protože už jsme si zvykli brát jejich žebříček jako bernou minci. A nejen my, ale hlavně i samotní výrobci telefonů, pro které je dobré umístění vysoce prestižní záležitostí. Včera se dočkali fanoušci značky OPPO, protože byla publikována podrobná recenze fotoaparátů nového modelu Reno4 Pro 5G. Tento kousek míří do vyšší střední třídy a alespoň papírově vypadal velmi nadějně. A jak tedy vše dopadlo ?

Soupis foto specifikací OPPO Reno4 Pro 5G opravdu teoreticky sliboval lepší výkon, než je v kraji zvykem. K hlavnímu 48 Mpx f/1.7 senzoru s 0.8µm pixely a OIS se totiž přidal i 13 Mpx telefoto senzor a ultra-wide 12 Mpx senzor. Tedy žádné čistě marketingové 2 Mpx vcelku zbytečné kousky, které jsou v poslední době velkým nešvarem široké škály telefonů. Dosažený finální výsledek 108 bodů však velká očekávání příliš nenaplňuje, protože jen přesně vyrovnává přímou konkurenci jako třeba OnePlus Nord, který je ale papírově s horším vybavením.

Přímo v recenzi se pak chválí slušné výkony fotoaparátu za dobrých světelných podmínek, ale často se žehrá na vysokou hladinu šumu jak ve snímcích, tak ve videu. Telefoto čočka také nepatří k těm nejpokročilejším, ale je samozřejmě lepší než nic u většiny srovnatelné konkurence. Nejlépe pak z celého testu vychází asi video kategorie, kde je toho ke kritizování asi nejméně. Celkově tak zejména hodnocení fotografie kulhá a vše zachraňuje video a zoom. Takže pokud byste snad po tomto kousku pošilhávali kvůli nadprůměrnému foťáku, tak už asi nemusíte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.