Značka OnePlus už před časem oficiálně potvrdila práce na vlastním modelu chytrého náramku. V posledních dnech jsme pak mohli zaznamenat zvýšený počet teaser obrázků z jejich dílny právě pro OnePlus Band. Prodejní gigant Amazon také potvrdil, že se zařízení bude prodávat přes jejich platformu, i když není jisté, zda půjde o všechny jejich pobočky. A dnes už konečně máme v ruce i oficiální datum představení, které by mělo proběhnout už 11.ledna. Tedy alespoň v Indii, ale předpokládám, že půjde zároveň o globální uvedení na trh.

Ven se dostaly i informace o předpokládané ceně OnePlus Band a v přepočtu zhruba 34 dolarů vypadá zcela srovnatelně s konkurenční nabídkou. Ono ta cena asi moc dolů už srazit ani nejde. Jinak jsou údajné specifikace náramku extrémně podobné OPPO Smart Band, takže s největší pravděpodobností půjde v podstatě jen o přeznačení. Parametry zahrnují dotykový 1.1-palcový AMOLED displej, odolnou certifikaci IP68, 13 režimů pro sledování sportů nebo cvičení a zhruba 14 dní výdrže baterie na jedno nabití.

Kromě toho samozřejmě i senzor pro monitoring srdečního tepu, sledování spánkových režimů a na rozdíl třeba od Mi Bandů i senzor pro měření SpO2, tedy hladiny okysličení krve. V kategorii chytrých náramků je poměrně nabito, takže OnePlus Band se bude muset hodně snažit, aby oproti silné konkurenci měl co nabídnout. V souboji se zavedenými kusy od Xiaomi, Honoru a dalších jen věrná skupina fanoušků značky asi nebude stačit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.