Tak nám v Novém roce vstoupila v platnost nová legislativa ohledně dronů a každý majitel v podstatě každého létavce si ho musí zaregistrovat a podstoupit vcelku jednoduchý test svých znalostí. Nejde ale o nic strašného a tak určitě ani tyto překážky nezpomalí rozmach tohoto koníčku z poslední doby. Čínské obchody navíc chrlí na trh kvanta super levných dronů se slušnými parametry, takže pořízení dobrého stroje je záležitostí pár stovek. Co třeba taková model S62 z bleskových prodejů na e-shopu Cafago ?

Model dronu S62 je vhodný klidně i pro úplné začátečníky, protože vše je velmi jednoduché a v balení dostanete navíc úplně vše potřebné. Včetně dálkového ovládání, přenosné kabely a spousty dalšího. Dron je možné složit do extra kompaktního tvaru, takže není sebemenší problém ani s transportem. Funkční výbava je solidní a zahrnuje třeba headless režim, start a přistání jedním tlačítkem, automatické udržování výšky nebo 360° obraty. Doba letu je zhruba kolem 10 minut a maximální vzdálenost pro ovládání asi 150 metrů. A 4K stabilizovaná kamerka je jen třešničkou na dortu.

Tedy ona sice existuje i verze bez zmíněné 4K kamerky, ale cenový rozdíl je jen pár euro a nemá smysl tak nad ní přemýšlet. V akci na Cafago totiž najdeme dron S62 momentálně jen za 29.74 euro, navíc s bezcelní dopravou zdarma. A na výběr je i v barevných verzích, protože kromě klasické černé jde zakoupit i stylovější bílá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.