Společnost Xiaomi a společně s ní i značka Redmi si od letošního roku slibují ještě větší popularitu než dosud mají. Ostatně Xiaomi na tuto vlnu naskočila těsně před koncem loňského roku, kdy představila vlajkový telefon Mi 11. Ten je zatím k dispozici jen na čínském trhu, ale jeho globální představení by mělo proběhnout co nevidět. Podobně je na tom i Redmi, které připravuje svou vlajku Redmi K40 Pro. A asi neprozradíme žádné velké tajemství, když řekneme, že by ji měl pohánět procesor Snapdragon 888.

O telefonu Redmi K40 Pro se mluví už poměrně dlouho. Sice zatím vždy šlo jen o odhady tipařů, ale všichni jednoznačně počítají s tím, že by se tento telefon mohl objevit v prvním kvartálu letošního roku. Tento termín ale berme s rezervou, protože není potvrzen. Ovšem čínští tipaři jsou aktivní a nyní nám servírují nové rendery, na kterých je údajně právě Redmi K40 Pro.

Tyto nové snímky zřejmě vycházejí z toho, o čem se spekulovalo už loni. Konkrétně jde o plochý displej s „dírou“ pro přední kameru. Ta je uložena ve středu horní části obrazovky. Řada K40 by tedy měla upustit od pop-up kamery, kterou je vybavena řada K30. Zadní panel a především pak modul hlavního fotoaparátu je také designově pozměněn. Kruhový tvar se mění na obdélníkový. A vzdáleně připomíná modul fotoaparátu, jaký má Xiaomi Mi 11. Fotoaparát by měl mít podle obrázku čtyři senzory, kdy ten primární by mohl mít 108 Mpix. Snímač otisků na zádech chybí. Je tedy pravděpodobné, že bude uložen na hraně telefonu, tipaři s použitím AMOLED displeje totiž příliš nepočítají. Samozřejmě jde jen o odhady a telefon nakonec může vypadat úplně jinak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.