Jen před pár týdny jsme se v Číně dočkali oficiálního představení trojice nových modelů řady Redmi Note 9. Ty však byly určeny právě jen pro domácí zákazníky, protože na globálních trzích už modely s tímto označením existují. Mezinárodní verze na sebe ale nenechaly dlouho čekat a dnes jsme se (sice jen dvojice z nich) dočkali na první novoroční představovačce dvojbloku Xiaomi/Redmi. Z Redmi Note 9 4G se tak tahem pera pro svět stalo Redmi 9T a z Redmi Note 9 5G pak Redmi Note 9T 5G. Slušné babylonské zmatení pojmů, že ?

V obou případech se jedná v podstatě s drobnými změnami o zcela identické modely jako jejich čínští sourozenci. Nedočkali jsme se tak jen nejvýkonnějšího Redmi Note 9 Pro 5G se Snapdragonem 750G. O tom se nikdo nikde ve spojitosti s globálními trhy nezmiňuje, ale jeho případný příchod vyloučit také nemůžeme. Ale teď už se pojďme podívat na dnešní dvojici nováčků.

Redmi 9T

Začneme tím levnějším z dvojice a tím je Redmi 9T. To může nabídnout 6.53-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením 2400 x 1080 pixelů a kapkovitým vykousnutím pro 8 Mpx selfie kamerku. Uvnitř tepe Snapdragon 662 a k ruce dostane 4 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Časem by údajně měla dorazit i verze se 6 GB RAM. Hlavní fotoaparát má hned čtyři senzory – 48 Mpx s f/1.8, 8 Mpx f/2.2 ultra-wide a dvojici 2 Mpx pro makro a hloubku pole. Baterie je se 6000 mAh nadprůměrná a neurazí ani 18W nabíjení. Dostane se i na 3.5 mm audio jack, samostatný microSD slot nebo NFC v závislosti na regionu.

Evropské ceny by se pak měly pohybovat od 159 euro za 4GB+64GB variantu až po 189 euro za 4GB+128GB verzi. Za NFC modely si pak údajně připlatíte extra 10 euro a zatím netušíme, které verze dorazí konkrétně k nám. Na výběr bude i celá řada barev, protože bude telefon k mání v modré, oranžové, šedé nebo zelené.

Redmi Note 9T 5G

Alternativou s podporou 5G sítí je pak Redmi Note 9T 5G. Displej je opět 6.53-palcový IPS s FullHD+ rozlišením, ale selfie kamerka je 13 Mpx a je skrytá v průstřelu v levém horním rohu. Kvůli 5G sítím je použit moderní procesor Mediatek Dimensity 800U, který doplní 6 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát je papírově oproti levnějšímu sourozenci ochuzen, protože přijde o 8 Mpx ultra-wide snímač, jinak je vše stejné. Také baterie je s 5000 mAh kapacitou menší a 18W nabíjení nedoznalo změn. Potěší ale stereo reproduktory a částečná voděodolnost.

Změny ale najdeme v cenovém nastavení tohoto telefonu, protože 6GB+64GB přijde na 199 euro a 6GB+128GB varianta pak s pořádným skokem na 249 euro. Navíc jde jen o promo ceny prvních prodejů a po skončení akce se vše zvedne na 229, respektive 269 euro. A vybrat si budete moci z černé nebo purpurové barvy telefonů. Upřímně řečeno tento kousek za tuto cenu nevypadá moc lákavě a pokud nutně nepotřebujete 5G, tak uděláte víc parády s levnějším bratříčkem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.