I skalní fanoušci značky OnePlus bez mučení přiznají, že jejich telefony prostě nemají ambice konkurovat té absolutní špičce se svými fotoaparáty. Už v podstatě od založení značky šlo „jen“ o telefony s velmi dobrými fotoaparáty, které se blížily spíše vyšší střední třídě. Situace se trochu zlepšila u minulé generace (tedy u OnePlus 8 Pro), ale stále to na nějaký útok na elitu nebylo. Firma si ale je Achillovy paty vědoma a podle všeho to vypadá, že z vylepšení kvality fotoaparátů udělá své novoroční předsevzetí.

Alespoň to tvrdí samotný velký šéf Pete Lau ve svém příspěvku na čínské sociální síti Weibo. Podle něj firma výrazně zvýší investice do vývoje právě v oblasti fotoaparátů a hodlá se pokusit o tah po vzoru Xiaomi. Ti také velmi dlouho měli průměrné fotoaparáty i u svých špičkových modelů, ale zhruba poslední rok už velmi výrazně promlouvají do čelních pozic na žebříčku. OnePlus k tomu určitě pomůže i čerstvě podepsaná dohoda z legendární značkou Leica, která už pomohla ke slávě třeba konkurentům z Huawei.

Zázraky se samozřejmě asi nedají čekat na počkání, protože do představení řady OnePlus 9 přece jen chybí nějaké maximálně tři měsíce. Realističtější je tak čekat nějaké první zásadní změny až s půlgeneračním OnePlus 9T, případně možná až s kulatou další generací. I tak ale nadcházející nové modely budou určitě fotit výrazně lépe než ty minulé, ale osobně ještě útok na absolutní špičku prostě nečekám. Jen aby se vše opět negativně neodrazilo na ceně, protože firma začíná pomalu ztrácet primární základy své původní filosofie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.