Se začátkem nového roku o sobě dávají vědět snad všichni výrobci chytrých telefonů. Chtějí nás, potenciální kupce, navnadit na své letošní novinky. A ani společnost Motorola nesmí zůstat pozadu a podle toho, co koluje na síti bychom se mohli připravit hned na několik nových strojů. Konkrétně by mělo jít o několik modelů „géčkové“ řady jako jsou Moto G Power, Moto G Play 2021 a také Moto G Stylus 2021. Posledně jmenovaný telefon se navíc nedávno objevil na Geekbench.

Z testovacího výpisu Geekbench můžeme zjistit, že telefon Moto G Stylus 2021 pohání osmi jádrový procesor se základním taktem 1,71 GHz. Jeho kódové označení je „minsk“. Podle tohoto označení by mělo jít o čipset Snapdragon 678. Ten byl oficiálně představen v polovině prosince/decembra 2020. Dodejme, že jde o procesor, který podporuje jen 4G sítě.

Při testování čipset doplnily 4 GB operační paměti s tím, že telefon běžel na operačním systému Android 10. V Single-core testu získal přístroj 542 body a ve více jádrovém testu pak 1650 bodů. Z dalších zvěstí pak plyne, že chystaný telefon by měl mít 6,8 palcový displej s rozlišením FullHD+ a „dírou“ v levém horním rohu. Tam bude uložena 16 MPix přední kamera. Interní úložiště by mělo dostat 128 GB a baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Její nabíjení by mělo mít výkon 10 W. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix, 2 MPi a 5 MPix. Snímač otisků bude uložen na zádech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.