Ještě předloni nebyl trh s tablety příliš uspokojivý. Vše ale změnila pandemie koronaviru, kdy se zájem o tuto komoditu zvedl. Společnost Lenovo reagovala poměrně hbitě a loni v září/septembri vydala dva nové tablety. Jedním z nich byl Tab P11 Pro. Nyní, po několika měsících, je představena jeho standardní verze Lenovo Tab P11. A dodejme, že byl představen pro globální trhy.

Hlavní parametry

Tělo je vyrobeno z hliníkové slitiny a má středně široké rámečky. Lenovo Tab P11 má poměrně velký 11 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2000×12100 pixelů. Výrobce přidal i režim Eye Care, který má certifikaci TÜV Rheinland. Tablet pohání procesor Snapdragon 662. Ten by měl nabídnou slušný výkon pro běžnou práci a také některé ne příliš náročné herní tituly. Čipset doplnily 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Pokud by se vám to zdálo málo, je tu i verze s 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Obě verze mají slot pro microSD kartu pro další rozšíření interního úložiště.

Na zadním panelu je uložen fotoaparát s rozlišením 13 MPix. Přední kamera má 8 MPix a měla by především sloužit pro video hovory. Pro ty je přidána funkce Smart Privacy, která když je použita rozostří pozadí. K dispozici je i přídavná klávesnice s trackpadem.

Baterie Lenovo Tab P11 má kapacitu 7500 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 20 W. V rámci konektivity najdeme podporu Wi-Fi 6, LTE, Bluetooth 5.1 a USB-C port. Nechybí ani čtyři reproduktory Dolby Atmos. Operačním systémem je Android 10. Tablet je dodáván s předinstalovanými aplikacemi Microsoft Office. Mezi další dokoupitelné příslušenství patří dokovací stanice, stylus Precision Pen 2 a ochranné pouzdro. Základní paměťová verze bez příslušenství by měla stát 229,99 dolaru a její prodeje by měly začít do konce tohoto měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.