Zprávy o vybuchující elektronice nejsou ničím novým a dnes si můžeme na jejich seznam přidat další jméno. Podle jednoho z uživatelů na sociální síti Reddit mu totiž při nabíjení explodoval chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5. Vše navíc doložil poměrně jasně vypovídajícími fotografiemi, takže se o věci nedá nijak moc pochybovat. Poškození je opravdu masivní, i když se část deformací dá přičíst i snaze majitele uhasit hořící elektroniku dupnutím po hození na zem. I tak nejde o nijak hezký pohled.

Náramek podle slov nešťastného vlastníka vybuchl během nabíjení a okamžitě začal hořet. Na vině je s největší pravděpodobností vadná hardwarová součástka, protože nešlo o žádnou extrémní situaci. Xiaomi Mi Band 5 byl totiž údajně nabíjen standardní Mi 5V/1A nabíječkou a dokonce i přímo nabíjecím kabelem dodaným od Xiaomi. Takže vinit z celé situace neoriginální doplňky je tentokrát mimo mísu. Naštěstí se vše obešlo bez nějakých dalších trablů či škod na zdraví, takže je jedinou obětí jen samotný chytrý náramek.

Majitel samozřejmě vše obratem nahlásil na Xiaomi a Mi Band 5 vrátil Amazonu, kde byl zakoupen. Jedná se o jeden z prvních podobných problémů s tímto zařízením, takže se Xiaomi asi nemusí obávat žádné velké kauzy. To třeba takové legendární neslavné problémy Samsungu s vybuchujícími bateriemi Galaxy Note 7 stály korejskou firmu zhruba 17 miliard dolarů. Tohle ale opravdu vypadá na zcela izolovaný incident a není nutné se nijak děsit. Chytrých náramků od Xiaomi je i u nás oběhu velké množství, ale jejich majitelé mohou v klidu spát.