Společnost Xiaomi na sklonku loňského roku v Číně vydala svůj vlajkový stroj Mi 11. Ovšem během letoška bychom se měli dočkat ještě minimálně dvou telefonů z této řady. Tipaři odhadují, že model s nejvyššími parametry a označením Mi 11 Pro by mohl spatřit světlo světa na konci února/februára a nebo na začátku března/marca. Dále se v poslední době mluví i o odlehčené verzi Xiaomi Mi 11 Lite. V případě tohoto modelu se poměrně slušně spekuluje.

Někteří tipaři se domnívají, že Xiaomi Mi 11 Lite bude jedním z devíti telefonů, které chce výrobce představit na začátku letošního roku. Vietnamští tipaři dokonce zveřejnili video s rendery tohoto telefonu a hlavními specifikacemi. V souvislosti s tím se také začalo spekulovat, že Mi 11 Lite by se na některých trzích mohl prodávat jako rebrand Poco F2. Zkrátka a dobře je v tom trochu zmatek. Přesto a nebo právě proto se podíváme na některé parametry telefonu s modelovým označením M2101K9AG, který dostal certifikaci FCC.

Z certifikačního výpisu je patrno, že se tento stroj bude prodávat jako Xiaomi Mi 11 Lite. Podle těchto dokumentů poběží na nadstavbě MIUI 12 a půjde o LTE zařízení. Jeho baterie by měla mít kapacitu 4250 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Telefon bude nabízen ve dvou paměťových verzích, a to s 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště a s 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Výpis dále potvrdil podporu Wi-Fi a Bluetooth 5.1. Další parametry zde uvedeny nejsou. Takže stále pořádně nevíme, jak na tom Mi 11 Lite vlastně bude a kdy bude představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.