Čas opravdu letí, protože se to zdá jako včera, kdy byl představen zatím poslední zástupce herních modelů řady Black Shark. V nekonečných lockdownech to ubíhá asi rychleji, protože Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro byly představeny už loni v březnu. Nebezpečně se tak blíží roční interval, který obvykle s železnou pravidelností u většiny značek znamená novou generaci. A nejinak tomu bude i v tomto případě, protože šéf značky, pan Luo Yuzhou totiž začal pomalu lákat na chystaný kousek.

Samozřejmě k tomu využil sociální sítě Weibo a ke zvýšení tepu fanoušků stačila jedna jediná věta. V ní slíbil, že nový Black Shark bude opravdu neporazitelný (a neberte vážně zavádějící google překlad níže, který má lehce jiný význam). Sebevědomí značce rozhodně nechybí, ale v porovnání s mnoha ostatními je i podložené, protože se jejich telefony prodávají velmi slušně po celém světě. A mají navíc v herní kategorii i solidní reputaci. Určitě tak novinka bude využívat nový procesor Snapdragon 888, ale další vybavení je ve hvězdách a my můžeme jen spekulovat, čím se nás pokusí překvapit.

Bude také zajímavé, zda se firma přikloní k logickému označení nové řady jako Black Shark 4. Jak známo, tak číslice „4“ je v Číně považována za nešťastnou (výslovnost se totiž navlas podobá slovu „smrt“) a už v minulosti jsme viděli i u výrobců telefonů přeskakování posloupnosti. Takové neexistující OnePlus 4 je toho jen důkazem. Chystaný Black Shark se ale zatím jen mihnul v jedné z prvních předčasných certifikací pod kódovým označením „Emperor“, takže s pojmenováním také ještě uvidíme. Ale čekání by teoreticky nemělo být příliš dlouhé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.