Společnost Samsung by sice měla za týden představit svou vlajkovou řadu Galaxy S21, ale pracuje i na relativně levnějších telefonech s podporou 5G sítí. Už na konci loňského roku tipaři odhadovali, že jsou v přípravách minimálně tři takové telefony. Jedním z nich je Samsung Galaxy A52. Ten by se na trhu měl zřejmě objevit jako první.

Samsung Galaxy A52 by měl být nástupcem loňského velmi úspěšného modelu Galaxy A51, který je považován za nejlevnější telefon Samsungu s podporou 5G. To, že by se mohl už brzy objevit na trhu svědčí i to, že telefon získává certifikace, které jsou pro tento krok potřebné. Mezi ně patří i čínská certifikace 3C. Ta sice o kompletních parametrech přístroje mnoho neprozradí, ale pojďme se podívat alespoň na těch několik málo specifikací.

Certifikací prošel Galaxy A52 s kódovým označením SM-A5260. Z výpisu vyplývá, že telefon podporuje nabíjení s výkonem 15 W, respektive by měl mít nabíječku s tímto výkonem. Není to sice kdoví jaká rychlost, ale je obecně známo, že Samsung se zrovna netrápí tím, že jeho čínská konkurence nabízí u telefonů střední třídy nabíjení podstatně rychlejší. A jaké by mohly být další parametry tohoto telefonu? Podle Geekbench by mohl být Galaxy A52 vydán ve dvou verzích, a to s podporou 4G a 5G sítí. Obě tyto varianty totiž prošly benchmarkovými testy. První verzi by měl pohánět procesor Snapdragon 720G a tu druhou pak Snapdragon 750G. Očekává se 6/8 GB operační paměti a systém Android 11. A na závěr přidáme i odhadovanou cenu, která by se podle tipařů mohla pohybovat kolem 499 dolarů.