Osamostatnění značky Honor na mateřském Huawei proběhlo velmi razantně a kategoricky, protože firma chce jasně demonstrovat úplné odstřihnutí. Nesmí zůstat jediná unce pochybností o vlastnických propletencích, protože jen tak bude Honor považován za samostatný subjekt a nebude tak figurovat na černé listině amerického embarga. Zatím to vypadá, že je vše na dobré cestě, protože se po nedávných zprávách o námluvách s Qualcommem objevují i další zprávy o přípravě dohody s taiwanským obrem Mediatek.

V obou případech by se jednalo o jasné potvrzení vyjmutí Honoru z černé listiny, přičemž by pak bylo jen otázkou času získaní zpět podpory i Google Services. Tedy pokud o ně čínská firma bude stát, ale vzhledem k odbytu na zahraničních trzích jde o velmi pravděpodobný krok. Stále však čekáme na oficiální vyjádření, protože jistého není naprosto nic. Jasno bude poprvé asi až na nadcházející představovačce 12. února, protože zjistíme, jaké procesory budou pohánět nové modely řady V40. Spekuluje se o celé škále od veškerých výrobců, takže možnosti jsou zcela otevřené.

Ani mluvčí Mediateku nic konkrétně nepotvrdil, i když slova, že „Honor je nově samostatnou značkou a my vyhodnocujeme současnou situaci“ znějí lehce povzbudivě. To vše ve světle zákulisních spekulací a dohadů, že už je ruka v rukávě a my se tak dočkáme nových špičkových Honorů s procesory Mediatek někdy v polovině roku 2021. Stejně tak čipy od Qualcommu budou údajně pro firmu připraveny někdy v květnu / červnu. Jsme opravdu velmi zvědavi, co nakonec bude uvnitř telefonů řady Honor V40…

Dočkáme se ale i dalších vymožeností

Čínská značka se ale podle všeho neplánuje omezovat jen na produkci telefonů a na trh pošlou i celou řadu dalších zařízení. Na Honor Mall už bystrozrací rýpalové objevili celou řadu nových kódových označení nových produktů, které by se údajně měly týkat například notebooků, chytrých hodinek, zubních kartáčků nebo masážních přístrojů. A 75-palcová chytrá televize X1 už je v podstatě také jistotou. No, máme se z jejich dílny na co těšit, tedy pokud budou aktivnější i na globálním trhu.