Drtivá většina našich čtenářů samozřejmě zná komunikační aplikaci WhatsApp a velká část ji určitě také používá. Takže nějaké extra představovaní je asi nošením dříví do lesa a stačí jen zmínit, že se jedná o jednu z nejpopulárnějších aplikací tohoto ražení na trhu. V únoru 2014 ji koupil za 19 miliard dolarů gigant Facebook a WhatsApp se hned stal velmi důležitou součástí jejich portfolia. Pozvolné propojování služeb se tak pomalu začalo stávat skutkem, ale čerstvá aktualizace podmínek používání je stručně řečeno velmi kontroverzní a mnohým se rozhodně líbit nebude.

S těmito novými podmínkami navíc musíte vyjádřit souhlas do 8. února 2021, jinak nebudete moci aplikaci dále používat. A co je na nich tedy tak kontroverzního ? Inu, vaše uživatelská data z WhatsAppu budou nově k dispozici veškerým dalším firmám z konglomerátu Facebooku a věřte, že jich není zrovna málo. A nejde o žádná anonymizovaná data s výmluvou vylepšování služeb. Ba právě naopak, sdílíte telefonní číslo, detailní informace o svém mobilním telefonu, případně detaily o svých finančních transakcích (skrze službu WhatsApp Pay) včetně adresy, metody platby nebo částce.

Aby toho nebylo málo, tak také samozřejmě i vaši IP adresu a tady jde služba poměrně do hloubky. I pokud máte vypnuté lokalizační služby vašeho telefonu, tak WhatsApp přímo uvádí, že pomocí IP adresy a telefonního čísla má přístup k vaší poměrně přesné poloze. Samozřejmě v zájmu diagnostiky a lepšího odhalovaní chyb, že… Rýpal namítne, že Google to o nás stejně všechno ví už dávno a v podstatě nikdo netuší, kde všude naše data skončí. I tak je ale na pováženou, zda jste ochotni podobný přístup WhatsAppu dobrovolně a vesele dát.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.