Před několika měsíci se značka Honor stala nezávislou. Odtržením od své matky Huawei se také zbavila přítěže amerických sankcí a jako samostatná jednotka tak může vyjednávat s americkými dodavateli součástek. Na konto krátce po svém osamostatnění zahájila jednání se společností Qualcomm o budoucí spolupráci. Samozřejmě primárně jde o to, aby čínská značka mohla používat procesory Snapdragon.

Na začátku minulého měsíce jsme se zmiňovali o tom, že jednání mezi značkou Honor a společností Qualcomm stále běží. Ovšem už v té době se očekávalo, že jsou společnosti velmi blízko jisté dohodě. Nyní, podle nejčerstvějších informací z čínských médií se zdá, že společnosti k dohodě dospěly. To by tedy mělo znamenat, že Qualcomm bude dodávat své procesory pro chystané telefony Honor.

Zatím ale není zcela zřejmé, kdy a které telefony čínského výrobce budou procesory Snapdragon používat. Víme, že na 18. ledna/januára je připravována představovačka řady V40. V případě těchto telefonů ale výrobce primárně využije procesory společností MediaTek a Samsung. Standardní verze a Pro verze by tak měly být osazeny čipsety Dimensity 1000+ a Exynos 1080. Přesto se spekuluje i o tom, že verze V40 Pro Plus bude osazena Snapdragonem 888, to ale dosud není potvrzeno. Ať už to nakonec dopadne jakkoli je jisté, že dodávky Qualcomm procesorů a vlastně i dalších amerických hardwarových a softwarových produktů budou pro Honor otevřenými dveřmi k budoucímu úspěchu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.