Zhruba před týdnem byla oficiálně představena řada Vivo X60. Jedná se o dva telefony, které jako první dostaly novinkový procesor Exynos 1080. Ovšem už při představovačce výrobce avizoval, že má v rukávu ještě jeden model, a to ten s nejvyššími parametry a procesorem Snapdragon 888. Vlajkový Vivo X60 Pro Plus by měl být uveden na konci tohoto měsíce. Přesný termín ještě není oficiálně potvrzen, ale telefon už sbírá potřebné certifikace.

Jednou z nich je i certifikace sítě. Na tu se na čínském Weibo zaměřil nám již dobře známý tipař Digital Chat Station a uvádí, kromě jiného, že Vivo X60 Pro Plus bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 55 W. Tipař ale nezůstává jen u této informace a přidává další detaily o parametrech. Potvrdil použití procesoru Snapdragon 888 a také displej s „dírou“ uprostřed jeho horní části. Dodává, že obrazovka bude mít obnovovací frekvenci 120 Hz.

Dále odhaduje, že hlavní fotoaparát bude mít čtyři snímače. Ten primární by měl mít rozlišení 50 MPix. Neměl by údajně chybět ani periskopový senzor s antireflexní vrstvou Zeiss T*. Ostatně optiku Zeiss najdeme i u již představených modelů Vivo X60 a X60 Pro. Je tedy jasné, že foto výbava u modelu X60 Pro Plus bude na ještě vyšší úrovni. Telefon bude jednoznačně prémiovým zařízením a dosti silným konkurentem Xiaomi Mi 11. A pokud se bude výrobce držet i tak zajímavých cen jako u již vydaných telefonů X60, určitě půjde o velkého rivala.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.