Společnost OnePlus začala jako jedna z prvních připravovat novou verzi své nadstavby Oxygen OS postavenou na Adroidu 11. Nadstavba je momentálně nachystána pro telefony řady OnePlus 8 a model 8T ji měl přímo nainstalovanou. Ovšem fanoušci a uživatelé starších telefonů jsou zvědaví, kdy právě jejich stroje budou aktualizovány. Určitou odpověď můžeme nyní najít na OnePlus fóru.

Tam je potvrzeno, že prvním v řadě bude telefon OnePlus Nord. Ten by měl v tomto týdnu dostat aktualizaci Oxygen OS 11 v první open beta verzi. Po zpětné vazbě testerů bude tato verze odladěna a mohla by následně být zaváděna stabilní verze. V další vlně aktualizací budou následovat modely OnePlus 7 a 7T. V tomto případě se stále řeší problém s dešifrováním dat. Tuto chybu ladí vývojáři s týmem Qualcomm a již testují uzavřenou beta verzi. První otevřená beta by měla být vydána v dohledné době.

Ani majitelé telefonů OnePlus 6 a 6T nepřijdou zkrátka. Tyto telefony budou aktualizovány v poslední vlně, společně s cenově dostupnými modely Nord 10 a Nord 100. Vývojáři na fóru uvádí, že právě s aktualizací modelové řady 6 bylo poměrně dost práce. Telefony byly totiž vydány v roce 2018 s operačním systémem Android 8.1 Oreo a Android 9 Pie. Dále také upozorňují i na to, že tento plán je jen předběžný a u některých telefonů se může termín aktualizace lišit.