Všichni, kteří sledují dění na scéně mobilních technologií vědí, že na konci loňského roku byl s velkou slávou představen telefon Xiaomi Mi 11. Jde o světově první přístroj s vlajkovým procesorem Snapdragon 888 a zatím byl prezentován pouze pro čínský trh. Tam sklízí solidní prodejní úspěch, a to i přesto, že výrobce do krabice nepřibalil nabíječku. Ostatně prodejní čísla mluví jasnou řečí. Během pěti minut bylo prodáno zhruba 350000 kusů a předběžné objednávky přesáhly 850000 registrací.

V Číně se tedy Xiaomi Mi 11 daří, ale stále zůstává otázkou, kdy se telefon dostane na globální trhy. Roušku tajemství lehce poodhalil teaser, který visí na čínském Weibo. Ten ale snad potvrzuje jen to, že výrobce připravuje globální představení, a to by mělo proběhnout už brzy. Slogan doslova říká: řada Mi 11 bude globálně představena už brzy. Kdy přesně ale to „brzy“ nastane zatím těžko říci. Víme ale, že se Xiaomi připravuje také na premiéru modelu Mi 11 Pro. Ta by měla podle odhadů tipařů proběhnout v únoru/februári. Skloubí tedy výrobce představovačku Pro verze a globálního uvedení verze standardní?

My si pro všechny případy v rychlosti zrekapitulujeme hlavní parametry Mi 11. Tím klíčovým je procesor Snapdragon 888. Doplnilo jej až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Displej má úhlopříčku 6,81 palce, rozlišení 3200×1440 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Chrání jej sklo Gorilla Glass Victus a je do něj integrován snímač otisků. Hlavní fotoaparát má senzory s rozlišením 108 MPix, 13 MPix a 5 MPix. Přední kamera dostala 20 MPix. Baterie má kapacitu 4600 mAh a podporu 55 W kabelového nabíjení, 50 W bezdrátového nabíjení a 10 W reverzního nabíjení. Telefon běží na systému Android 11 s nadstavbou MIUI 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.