O tom, že oficiální představení Redmi Note 9T už je skoro na spadnutí asi nepochybuje v mobilním světě vůbec nikdo. Aktualitami se to totiž v jeho případě jen hemží a telefon už byl spatřen třeba v malajské certifikaci SIRIM, thajské NBTC nebo i v certifikačním procesu TUV Rheinland. Lednové datum uvedení na trh je tak veřejným tajemstvím, ale podle všeho se nakonec dočkáme už opravdu jen v řádu dnů. Španělské zastoupení Xiaomi totiž pravděpodobně omylem publikovalo tweet s konkrétním datem představení.

Dotyčný tweet se sice na sociální síti dlouho neohřál, ale to v dnešní době neznamená vůbec nic. Jestřábí pozornosti fanoušků a technologických nadšenců totiž unikne opravdu máloco. Tipster Abhishek Yadav tak vše bleskurychle archivoval a my tak původní španělský příspěvek můžeme vidět v celé jeho kráse. Ten pak jednoznačně oznamuje oficiální představení Redmi Note 9T na 8. ledna v 11:00 španělského času a propaguje ho jako jeden z nejdostupnějších 5G telefonů na trhu. Tweet byl rychle smazán a oficiální Twitter účet Xiaomi tak stále slibuje jen „brzké uvedení“ telefonu na trh.

Z dostupných informací díky veškerým certifikacím a spekulativním únikům také máme poměrně jasno o výbavě samotného telefonu. Mělo by tak jít o globální verzi čínského Redmi Note 9 5G, i když teoreticky jsou možné některé drobné změny. Každopádně se čeká 6.53-palcový IPS panel FullHD+ rozlišením a designovým průstřelem pro selfie kamerku, čipset Dimensity 800U, nebo až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Stejně tak trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpx senzorem, 13 Mpx selfie kamerka nebo 5000 mAh s 18W nabíjením. Kolikpak tak bude tento kousek v Evropě stát ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.