Společnost OnePlus už nějakou dobu koketuje s rozšířením portfolia o nějakou tu nositelnost. Pracují na přípravě svých prvních hodinek, které by snad mohly být představeny v průběhu letošního roku. Ovšem na konci loňského roku se objevily také zvěsti, že v přípravách je i další nositelnost. Spekulovalo se o tom, že půjde o fitness náramek a jeho představení bylo odhadováno na první kvartál roku 2021. Tato fáma nyní získává poněkud jasnější obrysy. Poměrně známý tipař totiž na Twitteru uvádí, že náramek OnePlus Band bude představen už 11. ledna/januára v Indii.

Kromě termínu představení sdílí tipař také některé parametry náramku OnePlus Band a dokonce odhaduje i jeho cenu. Náramek by měl údajně mít 1,1 palcový dotykový AMOLED displej. Neměl by chybět snímač tepové frekvence a senzor SpO2 pro monitorování okysličení krve. Samozřejmě zde také bude funkce monitoringu spánku.

Baterie by měla mít až 14 denní výdrž. Vzhledem k tomu, že půjde o fitness náramek výrobce přidal i 13 sportovních režimů a také certifikaci IP68. Ta by měla zaručit určitou odolnost vůči vodě a prachu. Svým designem a vlastně i funkcemi bude náramek poměrně dost připomínat nedávno představený Oppo Band. Tipař odhaduje, že na indickém trhu se bude OnePlus Band prodávat za cenu kolem 2499 indických rupií, což je zhruba 35 dolarů. Podle této ceny a parametrů bude OnePlus náramek v Indii silným konkurentem náramků Xiaomi Mi Band 5 a Mi Band 4. Na rozdíl od nich má navíc senzor SpO2.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.