Před pár dny se dostala na svět informace, že Huawei už pomalu chystá na trh dva nové modely svých high-end notebooků. Tomu by napovídal i fakt, že špičkový Huawei MateBook X Pro už je na čínském trhu vyprodán a doplnění skladových zásob by tak mohlo být už novým modelem. Sice poslední generace dorazila loni až v dubnu, ale výrobní cykly se prostě obecně zkracují skoro u všech technologických produktů. A notebooky jsou u Huawei mezi těmi nejméně postiženými restrikcemi amerického embarga, takže v jejich produkci není žádný zásadní problém.

Nová verze Huawei MateBook X Pro 2021 by tak podle zasvěcených měla celkem hodně sdílet s minulou generací. Zbrusu nový ale bude procesor Intel 11th Gen a také samostatná grafika nVidia GeForce MX 450. Těch je několik verzí, ale Huawei se podle všeho přikloní k úspornější o chlup méně výkonné verzi. Dále se pak pravděpodobně opět dočkáme 13.9-palcového LTPS displeje s 3K rozlišením a dalších vymožeností. Cena by teoreticky neměla přesáhnout hladinu minulé generace, takže modely novinek by měly startovat někde na hranici 9999 juanů, tedy asi 1550 dolarů.

Pro nás spořivější by měl být dobrou zprávou i fakt, že se údajně pracuje i na levnějších modelech řad MateBook 13 a MateBook 14. Ty nabídly velmi solidní parametry s dobrou cenu a aktualizaci tak uvidíme určitě rádi. Huawei si pro nás chystá i jednu softwarovou novinku, protože údajně finišují s vlastním obchodem s aplikacemi na PC. Jak známo Microsoft Store je už kolik let spíš vtip a tak má nová platforma poměrně solidní šanci uspět. Tak se nechejme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.