Budiž světlo! Přesně takový podtitul by mohl mít dnešní díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Dnes jsme se totiž zaměřili na různé typy osvětlovací techniky. A jako vždy jsme se snažili najít produkty za dobré ceny. Všechny tři tipy jsou proto z těch levnějších, jsou praktické, i když ve dvou případech mají poněkud neotřelý design.

Na své by si proto mohli přijít ti z vás, kteří hledají nová světla do svých ložnic, ke stolnímu počítači a nebo si hodlají pořídit novou baterku na své dobrodružné výpravy do přírody. Čínské e-shopy jsou prostě připraveny uspokojit každého.

Noční lampa a zvlhčovač vzduchu v jednom

Tahle LED lampička výborně poslouží na nočním stolku i proto, že funguje zároveň jako zvlhčovač vzduchu. Je sice pravda, že designéři v tomto případě tak trochu popustili uzdu své fantazii a dali jí vzhled obtloustlého soba na saních, ale proč ne. Celkem dobře by se proto mohla vyjímat v dětském pokoji. Světlo této lampičky je příjemně teplé a kapacita zásobníku na vodu je 260 ml. Zvlhčovač a lampa fungují nezávisle na sobě. Navíc v rámci zvlhčování vzduchu může pracovat ve dvou režimech. Cena tohoto soba na saních je také příjemná, pořídit jej můžete jen za 20,89 dolarů.

Praktické světlo k hernímu počítači

Mezi našimi čtenáři asi najdeme jen minimum těch, kteří by neznali značku Yeelight. Jistě, jde o značku, pod kterou Xiaomi produkuje svá světla. A my se nyní podíváme na jednu lampu, která je speciálně připravena jako doplněk k herním počítačům. Tato zářivka se jednoduše připevní na horní hranu monitoru a podle jednotlivých herních režimů lze nastavit i režimy světelných efektů. Pro ty, kteří nejsou vášnivými hráči a herní světelné efekty by pro ně byly poněkud divoké, mohou světlo přepnout do „kancelářského“ režimu. Samozřejmě, jak už to u světel této značky bývá, spadá i tato zářivka do IoT. Ve slevě se toto světlo dá nyní koupit za 99,99 dolarů.

Baterka obranářka

Tahle baterka ve tvaru a velikosti baseballové pálky by mohla zaujmout ty, kteří mají rádi kuriozity. A nebo i ty, kteří holdují vycházkám do divoké přírody, kde by se mohli potkat třeba s medvědy. V případě ohrožení totiž můžete medvědovi nečekaně posvítit do očí a ve chvíli jeho jeho překvapení jej ještě majznout baterkou přes hlavu. Následný rychlý úprk jistě nebude od věci. Tato baterka je navíc vodotěsná, takže ji využijete i v dešti. Tělo je vyrobeno z odolné slitiny hliníku, proto je pevné a robustní a jako stvořené k osobní ochraně. Cena baterky taky není nijak vysoká. Ve slevové akci nyní stojí jen 17,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.