Představení prvního telefonu s vlajkovým procesorem Snapdragon 888 máme zdárně za sebou. Asi není třeba dodávat, že toto prvenství loni obhájil model Xiaomi Mi 11. Ale máme tu nový rok a s ním můžeme očekávat pořádnou nálož vlajkových strojů s tímto procesorem. Mezi nimi bude jednoznačně i řada iQOO 7. Leccos o těchto telefonech už víme a dnes doplníme další střípky do mozaiky informací.

A v rámci informací se budeme držet těch, které jsou svým způsobem už potvrzené. Začneme tím, že řada iQOO 7 by měla být oficiálně představena 11. ledna/januára letošního roku. To by nakonec mohlo dokazovat i to, že je už nyní standardní model zalistován na e-shopu JD.com v rámci předběžných objednávek. Dále se podíváme i na čínskou síť, kde je k vidění teaser, který potvrzuje výše zmíněný termín představení na čínském trhu. Upoutávka potvrzuje i to, že telefony této řady budou podporovat rychlé nabíjení s výkonem 120 W.

Abychom upřesnili rychlost s jakou bude telefon nabit musíme dodat, že půjde o 15 minut. Tedy v případě, že by baterie měla kapacitu 4000 mAh. Kromě toho je potvrzena operační paměť typu LPDDR5 a interní UFS 3.1 úložiště. Jeden z telefonů řady iQOO 7 prošel i testy Antutu, kde získal vysoké celkové skóre 752935 bodů. Z testovacího výpisu můžeme zjistit, že telefon má rozlišení displeje 2400×1080 pixelů, byl testován s 12 GB RAM a 256 GB interního úložiště a, jak jinak, je osazen procesorem Snapdragon 888. Dále se očekává trojitý hlavní fotoaparát s primárním 48 MPix snímačem a také nadstavba OriginOS. Mohli bychom se těšit i na několik softwarových vylepšení, včetně navýšení herního výkonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.