Společnost Xiaomi představila jako první výrobce svůj vlajkový telefon s procesorem Snapdragon 888 doslova před pár dny. V rámci řady Mi 11 je zatím osamocen, ale nikdo nepochybuje o tom, že na Pro verzi tohoto stroje dojde co nevidět. Byla by skutečně škoda, kdyby Xiaomi Mi 11 Pro nebyl vydán, protože standardní verze sklízí velké prodejní úspěchy. Na čínském trhu se prodává jako teplé housky na krámě. Ostatně to, že se jej prodalo během pěti minut více než 350 tisíc kusů o něčem svědčí. A aspoň na tomto trhu má totiž telefon nastaven skutečně skvělý poměr cena/výkon.

Pokud se taková dobrá cena podaří udržet i na globálních trzích a když k tomu v únoru/februári přidá Xiaomi i model Mi 11 Pro také s dobrou cenou, bude zaděláno na trhák letošního roku. Ale samozřejmě musíme počítat i s tím, že konkurence je stále ve střehu a také připravuje svoje vlajky. Ovšem ještě před tím, než konkurenční boj začne zuřit v plné síle, pojďme se podívat na to, jak by mohl vypadat zadní panel Xiaomi Mi 11 Pro. Bavit se budeme v tomto případě hlavně o designu hlavního fotoaparátu.

Design hlavní kamery

Hlavním zdrojem je pro nás v této chvíli čínská síť, kde se objevily snímky zadního panelu telefonu Mi 11 Pro. Pokud je tento snímek reálný, tak jistě překvapí, že design modulu hlavního fotoaparátu je naprosto jiný než ten, který dostala standardní verze. A hlavně jde o to, že standardní verze má i takovou standardní konfiguraci zadní kamery. Jde o kombinaci snímačů 108 MPix, 13 MPix a 5 MPix. Model Mi 11 Pro by ale měl mít čtyři senzory, z nichž jeden by měl být periskopový, což znamená vysoký zoom. Ten by měl být údajně až 120 násobný. Tedy alespoň podle obrázku. A pokud si vzpomeneme na loňskou řadu Mi 10, podobně na tom byl i model Mi 10 Ultra. Takže laťka je u foto výbavy nasazena poměrně vysoko.