Telefon Redmi 9T je na síti propírán už nějakou dobu. Už v listopadu/novembri loňského roku se objevily první zvěsti o tom, že je tento telefon v přípravách. A jak už to u mnoha globálních verzí Redmi bývá, mělo by jít o rebrand některého z čínských modelů této značky. První zprávy tipařů naznačovaly, že by mělo jít o globální verzi přejmenovaného Redmi Note 9 4G.

Ovšem na samém konci loňského roku se objevila na malajských stránkách Xiaomi informace, že se na 8. ledna/januára připravuje uvedení nového telefonu Redmi, který měl na upoutávkách jen označení XX. Tipaři ale odhadují, že půjde právě o Redmi 9T. Všichni zasvěcení se shodují na tom, že tento telefon bude rebrandovaným modelem. Je však otázkou zda by mohlo jít o přejmenovaný Redmi Note 9 4G a nebo Poco M3. Ten je ale rebrandem Redmi Note 10 4G. Na to konto se na síti dokonce objevilo video, které srovnává Redmi 9T a Poco M3. Zásadním rozdílem by měla mezi těmito dvěma stroji být výbava a design modulu hlavního fotoaparátu.

Je v tom prostě trochu zmatek, ale přesto se očekává, že Redmi 9T bude mít 6,53 palcový LCD displej s rozlišením 2340×1080 pixelů. Pohánět by jej měl procesor Snapdragon 662 spárovaný se 4 GB případně 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To bude dále rozšiřitelné. Baterie by měla mít obří kapacitu 6000 mAh. Foto výbava by měla obnášet hlavní fotoaparát se 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix snímači. Prostě půjde o takový mix parametrů již existujících telefonů a dost možná dojde i k takovému malému kanibalismu mezi dceřinými značkami společnosti Xiaomi.