Čínské značce Honor se nedávným osamostatněním z okovů embarga mateřského Huawei otevřely netušené možnosti, protože se už na ně veškerá drakonická omezení nebudou vztahovat. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva pro veškeré fanoušky a brzy také už budou mít možnost posoudit první výsledky čerstvě samostatné firmy. Na 12. ledna se totiž chystá jejich představovačka, na které by měla být uvedena nová řada telefonů Honor V40. Ta by nakonec podle posledních informací měla zahrnovat hned čtveřici jednotlivých modelů a jejich výbava bude řešená opravdu šalamounsky. Honor totiž opravdu asi využijí nové možnosti nákupu procesorů naplno a v podstatě nabídnou od každého něco. Pro výběr asi ideální stav.

Základní verze Honor V40 se objevila ve výsledcích benchmarku GameBench a měl by ji pohánět ten nejvýkonnější současný 5G procesor od Mediateku, tedy Dimensity 1000+. Ten je minimálně papírově velmi výkonným kusem do vyšší střední třídy a slušně si vede díky grafice Mali-G77 MC9 i ve hrách. Kromě toho by měl V40 dostat do vínku i zakřivený 6.72-palcový FullHD+ displej se 120 obnovovací frekvencí a 300 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Hlavní fotoaparát by měl mít čtveřici senzorů a na úrovni bude údajně i nabíjení, protože kombinace 66W klasického a 44W bezdrátového je vysoce nadprůměrná. Základ rozhodně velmi dobrý a pokud se ještě povede udržet v rozumných mezích cenu, tak je prodejní potenciál slibný.

Každý pes jiná ves

To ale nebude zdaleka všechno, protože o fous lépe vybavený Honor V40 Pro teoreticky dorazí s procesorem Exynos 1080 a Honor V40 Pro+ se Snapdragonem 888. A aby se to nepletlo, tak bude v omezeném množství k mání asi i speciální Honor V40 Commemorative Edition založená na čipsetu Kirin 9000. Podobné rozvrstvení jednotlivých verzí nové řady mezi v podstatě všechny výrobce čipsetů je unikátní a nastiňuje pravděpodobně i celou budou filosofii Honoru. Z nich by se tak mohli stát zcela nevyhranění výrobci a hardware svých telefonů opravdu diversifikovat napříč celou škálou. Ale musíme ještě počkat i na možná omezení pro jednotlivé trhy, protože právě tam může být právě zakopaný pes.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.