Před pár dny jsme se od čínských Xiaomi dočkali oficiálního představení nového vlajkového modelu Mi 11, který v mnoha ohledech překvapil. Fanoušci zejména očekávali kromě základního Mi 11 i pokročilejší Pro variantu, ale na tu si ještě budou muset chvíli počkat. Nejdříve to dokonce vypadalo, že Xiaomi letos Pro verzi ani mít nebudou, ale nakonec přece jen za pár týdnů dorazí. A několik zasvěcených čínských bloggerů se vrhlo na souhrn spekulací ohledně výbavy tohoto výkonnějšího modelu. Rozdílů totiž možná nebude nijak moc, ale měly by být poměrně zásadní. V ruce sice nemáme nic konkrétního, ale i tak jde o informace z obvykle dobře informovaných zdrojů, takže by na nich mohlo být i trochu pravdy.

Drtivá většina hlavních parametrů by tak měla být pro oba telefony společná. Včetně identického AMOLED displeje o velikosti 6.81-palců, protože tam už upřímně také není zrovna moc kam růst. Stejná by měla být i selfie kamerka schovaná v průstřelu v levém horním rohu, i když se původně spekulovalo o mnohem revolučnějším řešení. Optimisté totiž hlásali použití senzoru integrovaného přímo pod displej, když se údajně Xiaomi podařilo odladit tuto technologii a její třetí generace tak je už připravena k nasazení. Nakonec ale s největší pravděpodobností dojde k mnohem obvyklejší variantě s klasickým průstřelem. Beze změny zůstane i procesor a veškeré vnitřní vybavení včetně kapacity baterie a možností nabíjení. Ale to asi nikomu nevadí, protože už v základu jde o naprostou špičku.

Jediným zásadním a hmatatelným rozdílem by tak nakonec měla být jen sestava fotoaparátů. Což v zásadě dává smysl, protože právě fotoaparáty byly asi jedinou ne zcela špičkovou oblastí výbavy základního Mi 11. Pro bratříček by tak měl tuto situaci výrazně vylepšit s použitím periskopické čočky s optickým zoomem a určitě i dalšími změnami v okolních senzorech. Detaily si ale Xiaomi stále žárlivě střeží, takže nic bližšího netušíme. Čínské zdroje ale aspoň poodhalily datum představení této nové verze. To by mělo proběhnout hned po skončení čínského svátku jarního festivalu, tedy kolem 12. února. A určitě se u Mi 11 Pro zvedne i cena, přičemž můžeme jen doufat, že neporoste do závratných výšin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.