Už jen poslední den zbývá všem nadšencům do létání s drony pro neomezené letecké hrátky nad českým územím. Od zítřka už budou muset být jejich miláčci registrovaní a majitel bude muset projít malým testem vědomostí. Nejedná se ale stále o nic extra komplikovaného, takže to určitě drtivou většinu zájemců neodradí. A určitě i v Novém roce bude počet malých a šikovných létavců jen a jen narůstat, protože jde o jedno z nejrychleji rostoucích hobby. K tomu samozřejmě přispěla i stále lepší dostupnost tohoto koníčku, zejména díky cenově dostupným čínským kousků. K takových patří i třeba model LS-25, který má pro vás v silvestrovské akci e-shop oblíbený čínský e-shop Cafago.

Jde o velmi dobře vybavený dron, který je skládací, takže je jednoduše přenosný, k čemuž navíc ještě dostanete i šikovnou brašnu. Ve složeném stavu má dron jen 17 x 14 x 6 cm, což opravdu není mnoho. Většina majitelů bude asi hlavně zvědava na kamery a v této kategorii LS-25 určitě nezklame. Na výběr totiž máte ze 4K nebo 6K kamerky, která je na závěsném gimbalu i poměrně slušně výklopná. Vespod je pak sekundární FHD kamera pro funkci optical flow a lepší navigaci při letu. Jinak je samozřejmě k dispozici i GPS, headless režim, ovládání pomocí gest, režim sledování a spousta dalšího. Příjemným překvapením je i výdrž baterie, protože vestavěných 1600 mAh by mělo stačit zhruba na 18 minut letu. V balení pak dostanete i dálkové ovládání s gripem na zacvaknutí telefonu.

Jde opravdu o pokročilý kousek, který neurazí ani již zavedené dron maniaky. A jako obvykle se bude snažit bodovat hlavně cenou, protože je na Cafago momentálně k mání v bleskových prodejích. Verze se 4K kamerou je k dispozici jen za 67.99 euro a ti náročnější si určitě milerádi připlatí za 6K variantu na 73.09 euro. Samotné balení je poměrně bohaté, takže dostanete za své peníze opravdu velmi solidní hodnotu. Tak co dnešní silvestrovský dron říkáte ?