Příští týdny a měsíce budou pro výrobce telefonů jedním velkým závodem, protože se v podstatě všechny velké značky budou snažit co nejdříve poslat na trh vlajkové modely se Snapdragonem 888. Prvenství už sice urvali Xiaomi s Mi 11 a brzy v lednu je bude následovat Samsung Galaxy S21, ale neublíží mít giganty na dostřel. Během prosincového představení Snapdragonu 888 se hned celá škála výrobců hned přihlásila s připravovanými novinkami. K nim patřila i čínská kometa Realme a navnadili nás na vlajkovou loď Realme Race.

Tomuto chystanému modelu dokonce vytvořili i vlastní účet na sociální síti Weibo, i když tam je k vidění pod kódovým označením Koi. To ale nebrání dalším „leaksterům“ v zapojení do kolotoče spekulací a včera přišel s velmi zajímavými údajnými live snímky tohoto telefonu @Geek_Cao. Ty ukazují záda přístroje a výřez modulu fotoaparátu s viditelnou trojicí senzorů. Podle dostupných informací by hlavní senzor měl mít 64 Mpx, ale nic bližšího zatím není k dispozici. Jasně viditelný je ale „Dare to leap“ slogan, který ale působí spíše rušivě a snad se do prodejního kusu nedostane.

Dříve publikovaný render Realme Race (nebo Realme Koi, ještě uvidíme) sice ukazuje jiný design s využitím veganské kůže, ale může jít jen o jinou variantu. Každopádně pro novou vlajkovou loď Realme slibují svoji novou super rychlou technologii nabíjení 125W UltraDART, která zvládne dobít 4000 mAh baterii do 41% za 5 minut a plně jen za 20 minut. Další zdroje pak zmiňují pravděpodobné představení tohoto modelu někdy v průběhu ledna a poměrně vysokou očekávanou cenu kolem 5000 juanů (tedy asi 765 dolarů). Ale to mohou být samozřejmě jen hrubé nástřely, protože Realme se obvykle drží při zemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.