Příští týdny a měsíce budou pro výrobce telefonů jedním velkým závodem, protože se v podstatě všechny velké značky budou snažit co nejdříve poslat na trh vlajkové modely se Snapdragonem 888. Prvenství už sice urvali Xiaomi s Mi 11 a brzy v lednu je bude následovat Samsung Galaxy S21, ale neublíží mít giganty na dostřel. Během prosincového představení Snapdragonu 888 se hned celá škála výrobců hned přihlásila s připravovanými novinkami. K nim patřila i čínská kometa Realme a navnadili nás na vlajkovou loď Realme Race.

Tomuto chystanému modelu dokonce vytvořili i vlastní účet na sociální síti Weibo, i když tam je k vidění pod kódovým označením Koi. To ale nebrání dalším „leaksterům“ v zapojení do kolotoče spekulací a včera přišel s velmi zajímavými údajnými live snímky tohoto telefonu @Geek_Cao. Ty ukazují záda přístroje a výřez modulu fotoaparátu s viditelnou trojicí senzorů. Podle dostupných informací by hlavní senzor měl mít 64 Mpx, ale nic bližšího zatím není k dispozici. Jasně viditelný je ale „Dare to leap“ slogan, který ale působí spíše rušivě a snad se do prodejního kusu nedostane.

Dříve publikovaný render Realme Race (nebo Realme Koi, ještě uvidíme) sice ukazuje jiný design s využitím veganské kůže, ale může jít jen o jinou variantu. Každopádně pro novou vlajkovou loď Realme slibují svoji novou super rychlou technologii nabíjení 125W UltraDART, která zvládne dobít 4000 mAh baterii do 41% za 5 minut a plně jen za 20 minut. Další zdroje pak zmiňují pravděpodobné představení tohoto modelu někdy v průběhu ledna a poměrně vysokou očekávanou cenu kolem 5000 juanů (tedy asi 765 dolarů). Ale to mohou být samozřejmě jen hrubé nástřely, protože Realme se obvykle drží při zemi.