Korejský Samsung patří momentálně asi k nejúspěšnějším výrobcům v kategorii „ohebný telefon“, protože je prostě v mnoha ohledech napřed. Huawei se momentálně nachází v obrovských problémech a Motorola zatím nenavázala na slušné prodeje nového RAZRu. Aktivní je tak s ohebnými modely opravdu jen Samsung i když výhledově do hry určitě vstoupí i další čínské značky. Ale korejský gigant bude mít určitě výhodu technologického náskoku a hlavně dlouhé doby odstraňování prvotních dětských nemocí. A pro rok 2021 se od nich dočkáme minimálně hned trojice ohebných modelů.

Kromě vlajkového Samsungu Z Fold 3 se hovoří také o véčkovém Z Flip 3 a hlavně i o „levném“ Z Flip Lite. I když někteří analytici spekulují i o možnosti, že se vše vyřeší bez nutnosti Lite modelu a Galaxy Z Flip 3 prostě dostane méně výkonnější hardware. Jde ale o minoritní názor, takže budeme prozatím stále spíše počítat s trojicí novinek. A fanoušci jsou zvědavi hlavně na model známý zatím pod označením SM-F720F, který by měl být právě oním mýtickým levnějším „véčkem“. Na světlo se už také dostaly i první teorie o jeho základní výbavě.

V rámci snižování nákladů by totiž teoreticky mohl Z Flip Lite dostat do vínku „jen“ 4G výbavu. To by šlo sice proti původním slibům Samsungu o čistě 5G sestavě telefonů v roce 2021, ale kdo by všemu věřil… Jednou ze zmiňovaných možností je použití čipsetu Snapdragon 855, tedy stejného jako v původním modelu Galaxy Z Flip. Jde sice o starší kousek, ale výkonem za moderními midrange procesory stále ještě nezaostává. Mohlo by tak jít o rozumné řešení vzhledem k ceně. I když stále panují pochybnosti, že se ji podaří srazit pod 1000 dolarovou hranici. No, uvidíme zda se někdy opravdu levný ohebný Samsung ukáže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.