Jak již včera psal kolega Martin, fanoušci společnosti Xiaomi měli včera druhé Vánoce. Představen byl totiž vlajkový telefon Mi 11 s procesorem Snapdragon 888. A nebyl v tom sám, velká část prezentace byla věnována i nadstavbě MIUI, která byla uvedena v přechodové verzi 12.5. Podobně jako starší veze MIUI 10.5 a 11.5 nabízí několik změn a vylepšení.

Mezi hlavní vylepšení MIUI ve verzi 12.5 patří její zjednodušení, zrychlení a zároveň je díky tomu i efektivnější. Náročnost na paměť byla snížena o 20%. Došlo i k optimalizaci systémových aplikací a tím se snížilo využití paměti na pozadí až o 35%. Rovněž byla výrazně snížena spotřeba energie u systémových aplikací, a to až o 25%. V nové verzi vývojáři snížili celkový počet systémových aplikací a některé z nich jde navíc odinstalovat.

MIUI 12.5 má také vylepšený vykreslovací algoritmus. Obsahuje i speciální vlákno pro gesta a rychlejší haptickou odezvu. Upgradován je i výpočetní výkon. Vylepšení se dočkaly i animace uživatelského rozhraní. Přidány byly i nové „živé“ tapety a zvukové notifikace. Společnost Xiaomi nezapomněla ani na vylepšení ochrany soukromí a vyšší zabezpečení. Uživatelé tak mohou zabránit aplikacím přistupovat k poloze, soukromým datům a nebo přístupu do schránky.

Nová verze nadstavby bude také lépe komunikovat s notebooky nebo počítači. Nově bude možno na těchto zařízeních procházet upozornění z telefonu, kopírovat text z telefonu a následně jej vložit do PC. Podobně by mělo fungovat i otevírání obrázků nebo webových stránek. Xiaomi plánuje novou verzi MIUI dostat na všechny telefony, které nyní běží na MIUI 12. Beta verze pro testování bude uvolněna pro vybrané čínské uživatele dnes a veřejná beta by měla být uvolněna zhruba v polovině ledna/januára 2021.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.