Dnešek je samozřejmě primárně zasvěcen Xiaomi, protože debut jejich vlajkového modelu Mi 11 je velkou událostí nejen pro fanoušky. Jde o první telefon se Snapdragonem 888, kterých se v příštím roce bez nejmenších pochybností dočkáme opravdu mnoho. K nim budou patřit i zástupci řady OnePlus 9, která by měla dorazit podle všech dostupných informací někdy v březnu. Po velmi povedeném OnePlus 8T jsou fanoušci velmi zvědavi jako si značka poradí s novou generací a zda se podaří srazit cenu zpět na realistická čísla. Tedy ne, že bychom ohledně toho byli nějak optimističtí…

 

Každopádně už se o nových telefonech začalo mluvit a měli jsme dokonce možnost vidět i nějaké ty rendery s náhledem designu. Dnes se na webu objevily další snímky OnePlus 9 a údajně jde přímo o prototyp základního modelu. Tomu odpovídá i značně neúplný výpis specifikací na obrazovce telefonu zachycené na jedné z fotografií. Každopádně tyto snímky OnePlus 9 v podstatě potvrzují dříve publikované rendery, včetně trojitého senzoru fotoaparátu v obdélníkovém modulu v rohu. Novinkou je ale velmi líbivá fialová barva telefonu, která určitě bude mít úspěch.

OnePlus 9 snímky

Jinak jsme se ohledně specifikací nedozvěděli nic nového a musíme se tak znovu spokojit s již existujícími spekulacemi. Ty přisuzují trojitému fotoaparátu základní verze 50 Mpx + 20 Mpx ultra-wide + 12 Mpx telefoto senzory, takže papírově o něco zajímavější varianta dnešního Xiaomi Mi 11. Ale hlavní těžkou váhou by měl být až Pro model telefonu, který nabídne hned dvojici 48 Mpx senzorů (asi Sony IMX689) plus ultra-wide a makro. Kromě toho také třeba certifikaci IP68, 65W klasické a 40W bezdrátové nabíjení. Teď už jen tu vymodlenou slušnou cenu a budeme spokojení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.