Kategorie malých a skladných „kapesních“ dronů je v poslední době velmi populární, protože i jejich výbava začíná pomalu dohánět velké sourozence. A ne každému se přece jen chce tahat s batohem na svého létajícího oblíbence. Přesně takový je i miniaturní skládací dron SG107 4K HD. Ten je nyní navíc v bleskovém prodeji na e-shopu Cafago za docela zajímavou cenu.

Skládací dron SG107 4K HD je skutečně malý a ve složeném stavu jsou jeho rozměry jen 9,5×12,5×5,5 centimetrů. Výbava tohoto malého létavce je také poměrně na úrovni, protože se může pochlubit třeba 4K HD kamerou. Jeho ovládání je velmi jednoduché a zvládnou jej i děti nebo úplní začátečníci. Mezi funkcemi najdeme možnost úpravy letové rychlosti nebo funkci pro úpravu letové dráhy, která se zobrazí na vašem telefonu.

Poměrně slušná je i kapacita baterie, která dosáhla na 1200 mAh a díky ní by měl dron vydržet ve vzduchu až 15 minut na jedno nabití. Kamerka dronu má rozlišení 4096×3072 pixelů pro pořizování fotek a rozlišení pro nahrávání videa je 2048×1080 pixelů. Úhel záběru je 90 stupňů. V balení kromě dronu samotného je i dálkové ovládání, baterie dronu, náhradní vrtule a také nabíjecí USB kabel. Zkrátka a dobře je tento malý dron hezkou hračkou pro děti a vlastně i pro dospělé. Na e-shopu Cafago jej nyní můžete pořídit jen za 35,10 euro. Bleskový prodej je ale časově omezen.