Už jen pět dnů zbývá do představení nové vlajkové řady telefonů Xiaomi a zástupy čekajících fanoušků s kladivy u prasátek se tak začínají prodlužovat. Valná většina specifikací obou modelů Xiaomi Mi 11 už byla v minulých dnech někde publikována, i když se stále nejedná o oficiálně potvrzené informace. Tvůrci si stále vše drží žárlivě pod kontrolou a krmí nás tak jen občasnými drobty. I dnes nám pár takových přistálo pod nohami, takže se o ně samozřejmě hned musíme podělit.

Firma totiž v předstihu uveřejnila prodejní slogan Mi 11, který by měl znít „Packed lightly“. To jednoznačně ukazuje na snahu udělat nové kousky tenčí a lehčí, protože už nám začaly u minulých generací pomalu bobtnat. Sám šéf firmy Lei Jun se zapojil do diskuze a sdělil nám, že za poslední rok zhubnul přesně tolik, co váží 28 kusů Xiaomi Mi 11. To samozřejmě vyburcovalo k akci internetové experty, kteří pak bůhvíjak vypočítali, že by telefon měl vážit 196.4 g. Sympatická změna oproti 208 g Mi 10, ale asi ne natolik, aby ospravedlňovala optimistický slogan. Uvidíme.

 

Další střípek informací je pak mnohem konkrétnější a jasnější, protože jej potvrdili samotní tvůrci. Máme tak už černé na bílém, že Xiaomi Mi 11 bude disponovat velmi rychlou operační pamětí LPDDR5 s rychlostmi blížícími se 6400 Mbps. Letos se už některé špičkové telefony s LPDDR5 objevily, ale Mi 11 by měla údajně všechny strčit do kapsy a nabídnout až 116 % jejich RAM výkonu. Xiaomi také nezanedbávají ani skladové zásoby a slíbili, že pro první vlnu prodejů budou mít připraveno hned milion kusů Mi 11. Ty sice v Číně asi zmizí rychle tak jak tak, ale sympatická snaha firmy. Tak jak se těšíte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.