Žebříček DxOMarku je už tradičním nástrojem „poměřování pindíků“ u mobilních telefonů a poměrně přesně dokumentuje fotografické schopnosti jednotlivých modelů. A do recenzentských spárů se včera dostaly oba modely řady Xiaomi Mi 10T. Ta byla představena v září jako odlehčená a výrazně levnější verze plnotučných kusů Mi 10 a rozhodně se fanouškům líbila. Výkon a výbava jsou na velmi dobré úrovni, takže zbývá jen zodpovědět jen jednu zásadní otázku. Jak to vlastně fotí ?

Jak Xiaomi Mi 10T, tak i Mi 10T Pro jsou vybaveny trojicí senzorů a jak sdílí sekundární 13 Mpx ultra-wide s 1.12µm pixely a f/2.4, stejně jako 5 Mpx makro senzor. Zásadním rozdílem je tak hlavní snímač, kdy si základní verze musí vystačit se 64 Mpx 1/1.73″ senzorem s 0.8µm pixel a světelností f/1.9. V případě Pro varianty je to papírově výrazně lepší se 108 Mpx senzorem s f/1.7 a hlavně optickou stabilizací obrazu. A dosažené výsledky tomu naprosto odpovídají.

Základní verze Xiaomi Mi 10T totiž dosáhla jen na celkové skóre 98 bodů, což opravdu není žádný zázrak. Cenově je sice Mi 10T střední třída jako vyšitá, ale dosažený výsledek výrazně zaostává za konkurencí, jako jsou třeba OnePlus Nord (108 bodů) nebo iPhone SE 2020 (103 bodů). Malou útěchou je alespoň pak třeba tristní výsledek Samsungu A71 (88 bodů). Samozřejmě jde stále o velmi dobrý telefon a fotky povětšinou neurazí, ale porovnání jsou neúprosná. Pro varianta je prostě o parník napřed.

Xiaomi Mi 10T Pro je na tom totiž výrazně lépe a celkových 118 bodů dorovnává třeba OnePlus 8 Pro a blíží se Google Pixel 5 (120 bodů) nebo iPhone 11 (119 bodů). To už zní mnohem lépe, ale samozřejmě vše bledne před dražším plnohodnotným sourozencem Mi 10 Pro se 128 body. Rezervy má hlavně ve snímcích ve špatných světelných podmínkách a výkonu zoomu. Ale celkově jde o povedený fotoaparát s výborným výkonem, takže ho lze jen doporučit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.