O chystaném vlajkovém procesoru společnosti Samsung jsme se zatím zmínili jen okrajově. Měl by mít označení Exynos 2100 a měl by být přímým konkurentem Snapdragonu 888. Laťka je tedy nastavena poměrně vysoko, protože Snapdragon 888 v benchmarkových testech skvěle boduje. A je proto otázkou, zda ho připravovaný Exynos překoná.

Určitou odpovědí by mohly být testy Geekbench, kterými procesor Exynos 2100 nedávno prošel. Čipset je postaven na 5nm výrobní technologii společnosti Samsung a očekává se, že by mohl být oficiálně představen 12. ledna/januára 2021. Ale vraťme se zpět k benchmarkovým testům. Ty na Twitteru zveřejnil známý tipař Ice Universe. Výsledky Exynosu 2100 jsou poměrně působivé a ve srovnání s čipsetem Exynos 990 jde jednoznačně o obrovské zlepšení výkonu a dalo by se říci, že výsledek je srovnatelný s tím, jaký získal Snapdragon 888.

Výsledky syntetických testů čipsetu Exynos 2100 jsou podle tipaře následující. V Single-core testu získal procesor 1089 bodů a ve více jádrovém testu pak 3963 body. Ve srovnání se Snapdragonem 888 má Exynos sice mírně nižší skóre v testech jednoho jádra, ale ve více jádrovém testu jej překonal. SD88 získal 1135 bodů a 3794 body. A mohli bychom počítat i s tím, že do budoucna skóre Exynosu 2100 poroste, protože procesor ještě není zřejmě dokonale odladěn a do jeho oficiálního představení zbývá ještě dost času na to, aby tak výrobce mohl učinit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.