Čínská společnost ZTE je podobně jako Huawei postižena americkými sankcemi. Ovšem v jejím případě byly tyto restrikce zmírněny poté, kdy uvnitř společnosti došlo k restrukturalizaci a výměně vedení. Snad právě proto se jí letos, alespoň na čínském trhu, docela dařilo. Společnost například představila světově první telefon s kamerou pod displejem. Jeho název je ZTE Axon 20 5G a doposud byl v prodeji pouze v Číně.

V září/septembri představený model ZTE Axon 20 5G se nyní dostává i na globální trhy. Prodávat se bude i na evropské trhu, a to kromě jiných zemí také v České republice a na Slovensku. Cena je stanovena na 449 euro za verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Ovšem pořídit si jej není až tak jednoduché.

Potenciální kupci se musí zaregistrovat na stránkách ZTE New Vision Club a absolvovat test. Pokud tímto testem úspěšně projdete, dostanete do 72 hodin pozvánkový kód. V testu je několik otázek, které úzce souvisejí s telefonem Axon 20. Najdeme zde otázky, které se týkají konceptu kamery pod displejem, nebo třeba toho, jak bylo dosaženo plné funkčnosti kamery. Nejde ale o nic složitého. Na konci testu je potřeba ještě doplnit vaši mailovou adresu a také to, odkud jste. Jako podklad pro odpovědi můžete použít třeba náš článek, kde jsou vypsány podrobné parametry telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.