Možná si vzpomenete, že na přelomu září/septembra a října/októbra byla představena na asijských trzích řada telefonů Vivo V20. V sérii byly dva modely ve standardní a Pro verzi, která podporuje 5G. Oba přístroje jsou zaměřeny na fotoaparáty, mají rychlé nabíjení a na indickém trhu zaznamenaly slušný úspěch. Značka ale připravuje další telefon s označením Vivo V20 (2021) a na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dalšího parťáka do této řady.

Opak je ale pravdou. Vivo V20 (2021) bude spíš takovým vzdáleným bratrancem s horšími parametry. Telefon se totiž objevil na benchmarkové platformě Geekbench. Tam figuruje s kódovým označením V2040 a podle výpisu je osazen osmi jádrovým procesorem s maximálním taktem 1,8 GHz. Čipest má označení „sm6150“. Toto označení jasně indikuje procesor Snapdragon 675. Je to tedy čipset dva roky starý. Přes tento nedostatek byl telefon testován s 8 GB operační paměti a běžel na systému Android 11.

Pokud bychom se podívali na výsledné skóre telefonu Vivo V20 (2021), tak to v podstatě odpovídá použitému čipsetu. V Single-core testu je výsledek 553 body a ve více jádrovém testu to je 1765 bodů. Telefon podle všeho má už také indickou certifikaci BIS a certifikoval jej i Indonesia Telecom. Je tedy pravděpodobné, že se jeho představení odehraje v dohledné době. Jak i označení v názvu přístroje napovídá, mohlo by se tak stát na začátku příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.