Čínským fanoušek mobilních telefon dostane na Štědrý den ještě jeden extra dáreček. Společnost OPPO totiž včera potvrdila vydání ještě jedné „super“ verze telefonů nové řady Reno 5. První dva modely z ní byly představeny na začátku prosince, ale 24.12. se k nim přidá ještě i OPPO Reno 5 Pro+. A tento telefon bude znamenat i jednu světovou premiéru, protože by jako první měl využívat zbrusu nový fotografický senzor Sony IMX766.

Tento nový senzor Sony IMX766 s 50 Mpx rozlišením je vyvíjen právě ve spolupráci Sony s OPPO a konkrétně o něm zatím nejsou známe žádné další extra informace. Tedy kromě velikosti, protože by mělo jít o 1/1.56″ kousek. Budeme tak velmi zvědavi na jeho reálný výkon. Sestava fotoaparátů by ale kromě něj měla u OPPO Reno 5 Pro+ zahrnovat i další trojici senzorů. Hlavní 50 Mpx tak pravděpodobně doplní ještě 16 Mpx ultra-wide, 13 Mpx telefoto a 2 Mpx senzor hloubky pole. To na papíře nejsou špatné specifikace a novinka tak třeba překvapí kvalitou snímků.

Zbytek výbavy telefonu také nebude k zahození, i když se tvůrci rozhodli nečekat na nové Snapdragony a využít tak „jen“ SD865. Ten bude mít k ruce 12 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, 32 Mpx selfie kamerku nebo 4500 mAh kapacitu baterie se 65W nabíjením. A velmi solidní bude i 6,55-palcový zakřivený AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Telefon bude také velmi tenký s 7.99 mm a pouze 184 g váhy. Exkluzivní textura zadní strany také určitě fanoušky potěší. Takže zbývá jen počkat, co to vlastně bude stát…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.