Tak už máme konečně jasno i ohledně oficiálního data představení nové řady vlajkových telefonů Xiaomi Mi 11. A opravdu se jich nakonec dočkáme do konce roku a to o den dříve, než se původně spekulovalo. Představovačka byla totiž dnes potvrzena na 28. prosince a proběhne přesně v 19:30 čínského času, tedy ve 12.30 toho našeho. Samozřejmě budeme vše sledovat i my a pokusíme se bleskurychle sesmolit článek se všemi zásadními detaily o nových telefonech. Aspoň se něco bude dít i mezi svátky.

Protože už do odhalení telefonů zbývá jen necelý týden, tak se určitě budou množit i konkrétní úniky fotografií a zaručených spekulací. A s velkou pravděpodobností už budou i poměrně přesné. Telefony řady Xiaomi Mi 11 už ostatně prošly i prvními certifikacemi a benchmarky, takže něco málo z parametrů máme v podstatě černé na bílém. Výsledky z Geekbench odhalily použití procesoru Snapdragon 888 či 12 GB RAM a čínská certifikace 3C  pak třeba 55W nabíječku a pravděpodobně i 4780 mAh kapacitu baterie u základního modelu a 4970 mAh v případě Pro varianty.

Řada Mi 11 by totiž opět měla zahrnovat (pro začátek) jen dva modely, základní verzi a Mi 11 Pro. Obě by měly teoreticky poprvé dostat AMOLED displeje s QHD+ rozlišením a také 120 Hz obnovovací frekvencí. Fotoaparáty budou opět s těmi nejvyššími ambicemi, zejména u Pro varianty. Fanoušci jsou ale hlavně zvědaví na cenové zařazení těchto nových modelů, protože minulá generace nepříjemně překvapila vysokými cenami. U novinek se pro čínský trh spekuluje o zhruba 612 dolarech (Mi 11) a 811 dolarech (Mi 11 Pro). Ale ty globální budou určitě mnohem výše.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.