Pamatujete na parádní OnePlus Concept One se zatmavovacím sklem ? Značka OnePlus v poslední době velmi ráda ukazuje zajímavé koncepty nových telefonů, které slouží k demonstraci nových technologií a designových směrů. Ty nemusí vždy nutně časem dorazit do modelů určených přímo pro trh, ale jde spíše o náhled do jejich dílny a mozkových procesů. Včera se pak OnePlus pochlubili dalším zajímavým kouskem s videem ukazujícím koncept nového telefonu. A nutno dodat, že něco podobného bychom si velmi rádi dovedli představit i přímo v prodeji.

Předvedený OnePlus 8T Concept má totiž pod sklem zadního panelu ještě jednu tenkou vrstvu s oxidy kovů, která může změnou voltáže velmi efektně změnit i barvu ze stříbrné na tmavě modrou. Použité vzory jsou pak inspirovány terasami s horkými prameny v tureckém Pamukkale. Tato technologie má navíc kromě čistě designového důvodů i další použití, protože jde využít namísto klasické notifikační LED diody. To je velmi elegantní řešení, jen má jednu drobnou nevýhodu v nutnosti průhledného obalu nebo zadního krytu. Ale jinak určitě dobrý nápad a koncept z dílny OnePlus.

Druhou novou technologickou vymožeností tohoto konceptu je mmWave radar umístěný pod modulem zadního fotoaparátu. Ten umí vysílat a přijímat elektromagnetické vlny bez ohledu na světelné podmínky a jeho využití je poměrně široké. Umožnil by třeba výrazně rozšíření ovládání gesty, což je další jasně futuristický krok předpokládaný u mnoha značek výrobců telefonů. Podobné koncepty jsou vždy velmi zajímavé zhlédnout a třeba se opravdu časem dočkáme jejich implementace do prodejních kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.